The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa
The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa
Blog Article
Mimo iż irydotomia laserowa nie jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, po jej wykonaniu mogą wystąpić pewne powikłania. Zaliczamy do nich m.in. przejściowy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego po zabiegu, stan zapalny wewnątrz gałki ocznej i uszkodzenie nabłonka rogówki.
W bardziej zaawansowanych postaciach jaskry stosuje się leczenie chirurgiczne: trabekulektomię – udrożnienie kąta przesączania przez wytworzenie przetoki, oraz głęboką sklerektomię, która ułatwia odpływ płynu bez otwierania przedniej komory oka.
Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.
Często zdarza się, że badanie pola widzenia trzeba kilkukrotnie powtórzyć, żeby uzyskać wiarygodny wynik. Badanie pola widzenia pozwala na zdiagnozowanie funkcjonalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego – mówiąc w uproszczeniu: zdiagnozowaniu w jakim stopniu jaskra uszkodziła nasz wzrok. Pachymetria to badanie dodatkowe, które wykonujemy w celu oceny ryzyka wystąpienia jaskry lub oceny ryzyka wystąpienia szybkiej progresji choroby.
Jeśli preparaty farmakologiczne nie przynoszą pożądanych efektów, przeprowadza się także zabiegi laserowe, pomagające usprawnić odpływ cieczy z gałki ocznej.
Badanie przedniego odcinka oka pozwala ocenić wszystkie struktury w przedniej części oka, pod kątem występowania zmian mogących wpływać na rozwój jaskry.
W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać specjalistę, leczenie jaskry warszawa któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.
pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz polityki prywatności.
Leczenie jaskry ma na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, aby zahamować articleęp choroby i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwu wzrokowego. W zależności od rodzaju jaskry oraz stopnia zaawansowania choroby lekarz okulista dobiera odpowiednią metodę terapeutyczną.
Operacja jaskry jest całkowicie bezbolesna. Przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w formie kropli oraz dożylnie środki przeciwbólowe i uspokajające. Podczas zabiegu odczuwa jedynie dotyk.
Planowaną operację zaćmy (fakoemulsyfikację) można połączyć właśnie z operacją leczącą jaskrę.
ZAPALENIE TWARDÓWKI Zapalenie twardówki może współistnieć z zapaleniem rogówki oraz z zapaleniem błony naczyniowej i stanowić zagrożenie dla prawidłowego widzenia.
Powikłania po operacji jaskry mogą być różne w zależności od jej typu oraz doświadczenia chirurga wykonującego zabieg. Zawsze należy dostosować procedurę do potrzeb danego pacjenta i rozważyć korzyści wynikające z zabiegu wobec jego potencjalnych zagrożeń.
metodą aplanacyjną z wykorzystaniem tonometru Goldmana. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego obrazu nerwu wzrokowego i/lub podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego okulista kieruje pacjenta na specjalistyczne badania. Do badań tych należy OCT, pole widzenia oraz pomiar grubości rogówki (pachymetria).